Pomiar schodów, pomiar klatki schodowej

Kilka przykładów wykorzystania Flexijeta 3D w praktyce.

1. Schody w nieregularnym otworze

Problem leżał w dokładnym zmierzeniu metalowej ściany (kotła) wewnątrz oraz galeri na stropie. Ważna też była konstrukcja schodów, która jest wygodna i jak najdokładniej wpasowana w warunki na budowie (przestrzeń swobodna nad głową, drzwi na wejściu. Przygotowano kilka wersji projektu - projekt był bardzo ważny dla drobiazgowego Inwestora, który zatwierdzał każdy szczegół. Nasza praca odciążyła producenta schodów ;)

Pomiar schodów 3D
6
 
Pomiar schodów 3D
Pomiar schodów 3D
 
Pomiar schodów 3D
Pomiar schodów 3D
 

 


 

2. Pomiar schodów ekluzywnych

Specjalne schody, duże zamówienie od klienta o znanym w Polsce nazwisku... czyli sprawa prestiżowa i brak miejsca na pomyłki.

Tu wkracza Flexijet 3D i eliminuje ryzyko pomyłki czy niedokładnego pomiaru długości lub kątów. Całość klatki schodów się doskonale zamyka - schody o podanych wymiarach idealnie pasują, galeria na stropie jest precyzyjnie dopasowana. Pomiar trwa około 20 minut, przygotowanie rysunków lub DXF to parę kliknięć we FlexiCAD (aplikacja zintegrowana z urządzeniem)

Jesteśmy dumni, że Flexijet 3D wspomógł firmę Bialic Schody z Wrocławia w tak pięknej realizacji schodów w nietypowym wnętrzu!

Pomiar schodów laserem
Pomiar schodów laserem
 
Pomiar schodów 3D
Pomiar schodów 3D
 
Pomiar schodów 3D
Pomiar schodów 3D
 zdjęcia z realizacji: firma Bialic Schody Wrocław

 

Flexijet - pomiar schodów

3. Schody drewniane - krzywe ściany i nieregularne kąty.

Pomiar otworu oraz obróbka w programie Compass CAD10 schodów drewnianych. Ściany zewnętrzne są ekstremalnie krzywe. Skanowanie powierzchni wykazało, że ściana pochyłość ściany od pionu aż 20 cm na wysokości 3m. A nawet uwzględniając taki pochył, ściana ucieka blisko 3cm. Proszę zobaczyć obrazek: skan pomocniczy (poniżej po prawej).

 

Schody wpuszczane w policzki z podstopniami między ściany. Przy tak dużych krzywiznach należało wytyczyć przewidywany bieg policzka i nanieść go na ściany, a pomiar "puścić" po przewidywanym biegu. Wynik pomiaru na załączonym obrazku.

 

Flexijet 3D - pomiar schodów laserem Flexijet 3D - pomiar schodów laserem Flexijet 3D - pomiar schodów laserem Flexijet 3D - pomiar schodów laserem

 Pomiar został wczytany do programu do konstrukcji schodów Compass CAD10. W konstrukcji schodów w rzucie z góry widzimy linie biegu ściany (przebieg przewidywany) i możemy teraz dobierać taki bieg policzków, zoptymalizwać pomiędzy dokładnością a łatwościa wykonania. Można podzielić policzek na 2,3 mniejsze odcinki i lepiej się wpasować w krzywą ścianę. Można skorzystać z listwy nakładanej na policzek (listwa policzka), która będzie docięta od strony ściany wg linii będącej pomiarem krzywizny ściany (raczej maszyny CNC) albo można opracować projekt w taki sposób, żeby luzy pomiędzy ścianą a policzkiem był zminimalizowany.

 

Flexijet 3D - pomiar schodów laserem Flexijet 3D - pomiar schodów laserem  

 

Flexijet 3D - pomiar schodów laserem Flexijet 3D - pomiar schodów laserem
Schody zmierzone Flexijetem Schody zmierzone Flexijetem

grafika i tekst pochodzą ze strony www.pomiary.schody.pl

 

 

Go to top
 
2014 @ FLEXIJET.PL - Informacja handlowa: 603 914 554 .:. Usługi pomiaru: 601 79 68 67 - INFO(at)FLEXIJET.PL 
   [formularz kontaktowy]