Urządzenie

 

Flexijet składa się z dalmierza zamontowanago na ruchomej głowicy.
Głowica FlexijetWażną cechą Flexijet jest możliwość naprowadznia wiązki lasera na cel albo ręcznie albo mechanicznie - padem bezprzewodowym. Poruszanie zdalne jest możliwe dziękim wydajnym i szybkim silniczkom elektrycznym zamontowanym w głowicy.


Cała filozofia sprowadza się do sprawnego naprowadzenia lasera na punkt pomiarowy oraz zatwierdzenie "klik -> tu weź pomiar"

Samo zatwierdzenie punktu pomiaru możliwe jest dzięki bezdotykowemu sensorowi na głowicy lub kliknięciu klawisza na padzia lub kliknięcia przycisku na laptopie.

Sensor FlexijetNie trzeba się przejmować nierównym bądź niewypoziomowanym podłożem. Wystarczy rozłożyć statyw i zabrać się do pracy. Wbudowany czujnik przechyłu daje pewność, że pomiar będzie właściwy nawet na pochyłości.

Urządzenie ma też wbudowany czujnik wstrząsu, który wykryje uderzenie, które może się zdarzyć podczas prac z Flexijetem.
Jednocześnie nie ma problemu z przenoszeniem urządzenia do kolejnych lokacji. Wystarczy znaleźć 3 punkty orientacyjne widoczne z obu miejsce, a potem spokojnie przenieść urządzenie - zorientować je odnajdując 3 referencyjne punkty - i kontynuować pomiar. Dlatego używanie Flexijeta pomiędzy piętrami lub kolejnymi pomieszczeniami nie stanowi problemu.

Flexijet wyposażony jest w wyjmowalne baterie oraz wskaźnik poziomu baterii. Zanik zasilania nie może nas zaskoszyć. Możliwa jest praca podczas ładowania baterii. W zależności od trybu pracy (ręczny czy mechaniczny z użyciem silników) środnio baterie starczają na 8 godzin pracy

 

 

Go to top
 
2014 @ FLEXIJET.PL - Informacja handlowa: 603 914 554 .:. Usługi pomiaru: 601 79 68 67 - INFO(at)FLEXIJET.PL 
   [formularz kontaktowy]