Dlaczego właśnie Flexijet 3D?

Flexijet 3D nie ma żadnej przewagi nad konkurencją, jeżeli naszym zadaniem jest pomiar ścianki czy dwóch, albo jakiegoś kawałka krzywizny. Natomiast im pomiar bardziej skomplikowany, tym bardziej uwidaczniają się przewagi Flexijet 3D.

Wiele osób uważa, że wystarczy nabyć urządzenie wydając duże pieniądze, a potem wystarczy wcisnąć czerwony guzik i już system skanuje, mierzy, oblicza. Efektem działania jest gotowy projekt czy szablon. Nic bardziej mylnego :) Pomiar to wymagająca skupienia praca, skutkiem której otrzymujemy chmurę rożnych linii, punktów i łuków. Wystarczy zły czy niedokładny wybór pola pomiaru -> a cały pomiar jest pomylony. I błędne będą potem wykonane schody, szafy, kuchnie.

Kontrola pomiaru na budowiePomiar większy niż 2 ściany..

Im pomiar trudniejszy - tym lepiej sprawdza się Flexijet

Uważamy, że rzetelny i wiarygodny sprzedawca, to sprzedawca posiadający doświadczenie praktyczne. Zyskujemy to doświadczenie pracując z klientami i od 2013 roku mamy na koncie wiele zrealizowanych zleceń, także tych najtrudniejszych i najbardziej skomplikowanych.

Co nam po chmurze linii i punktów zwłaszcza, gdy od pomiaru minęło kilka dni.. "Co to było? Co to za linia? Gdzie kończy się ta ściana? Otóż praca z Flexijetem nie stwarza takich problemów - ponieważ każda linia (punkt, polilinia) jest skatalogowana. Dobry i dokładny mierniczy zapisze zmierzone 4 linie w katalogu o nazwie "Okno" w folderze "Schody Parter". A jedną małą linię w katalogu "Koniec ściany" w folderze "Schody Piętro". Tak opisane dane są na zawsze jasne i czytelne. Włączając widok potrzebnych i wyłączając widok niepotrzebnych danych, z łatwością sprawdzimy na budowie czy wszystko jest "wzięte" i czy dane się zgadzają. Także później w biurze z łatwością, będziemy mogli znaleźć i np. sprawdzić kąt, długość, promień, wszystkich interesujących nas danych.

Chmura punktów Flexijet 3D Chmura kilkuset punktów pomiaru schodów nad schodami (3 kondygnacje beton)
Uporządkowany widok interesującego nas szczegółu
Uporządkowany widok interesującego nas szczegółu - włączona wartwa OKNO w SCHODACH 2 oraz BETON - rzut 2D
Uporządkowany widok interesującego nas szczegółu
Uporządkowany widok interesującego nas szczegółu - włączona warstwa OKNO w SCHODACH 2 oraz BETON, ale widok 3D

 

Beton XML Export FlexiCAD do Compass CAD10W innych systemach kontrola nad pomiarem bez możliwości katalogowania danych (bo nie ma dedykowanego oprogramowania) jest trudna. Ryzykujemy błąd lub pominięty wymiar. Późniejsza praca z danymi może prowadzić do pomyłek lub dane mogą być nie pełne.

System Flexijet 3D jest wyposażony w aplikację FlexiCAD. To ta aplikacja jest właściwym narzędziem pracy: tu zbieramy pomiary, opisujemy (katalogujemy) je, potem obrabiamy i możemy eksportować (przy pomocy specjalnego interface'u) do różnych zewnętrznych programów specjalistycznych  jak Compass, Wagemayer, ArchiCAD, SEMA, Treppenmeister czy inne..

 

Pomiary 3D, ale mierzone 2D

Specjalna technologia pomiaru dzięki kontroli na ekranie laptopa

Konkurencyjne systemy wymuszają pomiar tylko 3D. Na pierwszy rzut oka wydaje się, że to bardzo dobrze - ale tak nie jest. Pomiar 3D to niestety trafianie laserem w krawędzie, które są np. wyłupane, postrzępione lub nieraz ich brakuje. Nie jest to wygodne, a nieraz niemożliwe.

Z Flexijet 3D stosujemy specjalny system mierzenia - prosty i szybki, a pomiar jest precyzyjny.

{swf}pomiar_v2{/swf}

Flexijet 3D nie musi trafiać w krawędzie ani narożniki, żeby bardzo dokładnie zmierzyć ścianę, wnękę, okno, drzwi.

Dzięki FlexiCAD i możliwości tworzenia warstw wertykalnych i horyzontalnych Flexijet 3D bardzo dokładnie pokaże na ekranie np otwór w ścianie, który nie ma krawędzi, bo są wyłupane.. a krawędź jest wirtualna. Flexijet ją widzi bardzo łatwo, wystarczy 7 klików i otwór w ścianie jest dokładnie zinwentaryzowany.

Pomiar "po krawędziach" jest obarczony ryzykiem niedokładności oraz bardziej czasochłonny. Dla przykładu procedura pomiaru schodów na beton to pomiary w większości 2D, są szybsze, łatwiej dostępne i mniej niedokładne. To software (FlexiCAD) składa potem w całość całe schody i efekt możemy oglądać w 3D.

 

Flexijet 3D działa w dwie strony

Klikamy punkty konstrukcji na laptopie .. a laser pokazuje je w rzeczywistowści na budowie. Idealne do wierceń i kontroli wykonania.

Flexijet pokazuje punkty na budowieWe Flexijet 3D możemy:

  1. na budowie zmierzyć ścianę - we FlexiCAD podzielić ją na np. 3 części - kazać laserowi wskazać punkty 1/3 i 2/3, aby na przykład wywiercić tam otwór
  2. zmierzyć sufit - we FlexiCAD na laptopie wyznaczyć środek sufitu (np. przecięcie dwóch przekątnych) - kazać laserowi wskazać ten środek
  3. zmierzyć podłogę - we FlexiCAD na laptopie wyznaczyć punkt np. 10cm od krawędzi - kazać laserowi pokazywać punkty 10 cm od krawędzi

Ale w praktyce Flexijet potrafi znacznie więcej. Można zaimportować DXF ze schodami dywanowymi lub Bolzen i kazać laserowi pokazać miejsca wiercenia pod bolce. Można zmierzyć strop, zaimportować DXF z wierceniami pod kotwy dachowe - i kazać laserowi wskazać miejsca wiercenia.

 

Flexijet pokazuje punkty na budowie

Flexijet pokazuje punkty na budowieFlexijet pokazuje punkty wierceń 

Flexijet 3D widzi pełne 360 stopniZakres pracy głowicy

Flexijet nie ma ograniczeń w zakresie obrotu. "Widzi" pełne 360 stopni.

System Flexijet obejmuje pełne 360 stopni. Może "patrzyć" laserem pod nogi i tam mierzyć. Pozornie to drobiazg. Wcale nie. Znalezienie właściwej pozycji pomiarowej oraz jak najmniejsza liczba przenosin urządzenia (relokalizacja) to podstawa i klucz szybkiego i bezbłędnego pomiaru. Często to właśnie ustawienie urządzenia u góry i kierowanie wiązki lasera w dół daje nam najlepszy wynik. Ograniczenie tej możliwości utrudnia pomiar, a przy pomiarze betonu.. to nawet trudno sobie wyobrazić jak poradzić sobie z taką niedogodnością.

 

Współpraca FlexiCAD z innymi programami

Automatyczne przekazanie WSZYSTKICH danych do programów specjalistycznych

FlexiCAD może eksportować pliki DXF, DWG czy PDF. Ale ma też dedykowane interface do takich programów jak ArchiCAD,Treppenmaister, Dane z pomiaru widoczne w Compass CAD10, Sema czy Stairkon. Dane są przykazywane XML. Różnica jest tak, że po imporcie XML do np. Compass CAD10 widzimy w rzutach z góry i z boku wszystkie zmierzone elementy (filary, okna, światełka, etc). Przy pomiarze schodów betonowych skorupa betonowa automatycznie pojawia się w Compass CAD10.

 

Na zakończenie

Pragniemy podkreślić, że w zestawie z Felxijet 3D jest zawarte oprogramowanie (FlexiCAD) zestrojone z urządzeniem pomiarowym. To jest bardzo istotna rzecz jeżeli chcemy pomierzyć coś więcej, niż tylko ścianę czy dwie. Inne, tańsze systemy nie posiadają takiego oprogramowania, a jeżeli posiadają.. to nie są dużo tańsze ;)

To software robi różnicę w stuprocentowej pewności pomiaru, dzięki możliwości kontroli. "Czy wszystko zmierzyłem? I czy dobrze jest zmierzone?". To zdanie brzmi jak slogan, ale my wiemy, że się pojawi. Pojawi się, jak już system będzie kupiony, jak już nie będzie przy nas sprzedawcy/szkolącego, jak pojedzie się na budowę, gdzieś  200km w Polskę i jak nie będzie łatwego sposobu, żeby WSZYSTKO sprawdzić po 3 razy. Chmura punktów to nie wszystko, ważny jest podział na katalogi, warstwy, kolory -> wtedy wszystko jest czytelne nawet po pewnym czasie od pomiaru.
To też dzięki software'owi można komunikować się z innymi specjalistycznymi programami (jak np. Compass CAD10).
Mamy doświadczenie z praktyki, a nie tylko teorii sprzedaży -> https://www.facebook.com/pages/Pomiary-Flexijet-3D/595890643794020
dlatego zapraszamy do kontaktu i dyskusji, także po pierwszy próbny pomiar - zniżka na usługę.

Najlepszym testem Flexijet 3D jest umówić się na pomiar. Im trudniejszy tym lepiej Państwo zobaczycie co potrafi F3D

 

 

Go to top
 
2014 @ FLEXIJET.PL - Informacja handlowa: 603 914 554 .:. Usługi pomiaru: 601 79 68 67 - INFO(at)FLEXIJET.PL 
   [formularz kontaktowy]